Zapuhala bura nakon vodstva Alumnusa 2:0 | Debi i pogodak Bruninha, Pele u zadnjoj minuti za pobjedu!

Nova drama, novi preokret i novi bodovi! Alumnus je nakon 60 sekundi imao 2:0, no na krilima Brazilaca stižemo ali i prestižemo prednost Alumnusa stečenu iz prvog dijela te odlazimo iz Zagreba s punim plijenom (2:3)!

Tek što je lopta krenula s centra šok za našu momčad! U prvim sekundama utakmice Alumnus je preko Daria Markića osigurao prednost (1:0), a par sekundi nakon početnog vodstva na semaforu je 2:0! Strijelac za povećanje prednosti bio je Filip Pezelj koji je presjekao loptu nakon dodavanja naše posljednje linije.

Nakon brze prednosti domaćina, oslobodili smo se početnog pritiska te konsolidirali svoje redove pri čemu ćemo najviše istaknuti priliku Marka Kuraje čiji je udarac zaustavio vratar Mario Modrušan te dalekometni ‘projektil’ Pelea koji je uzdrmao stativu! Preuzeli smo terensku inicijativu te imali još par prigoda ali je siguran na vratima domaćina bio Modrušan.

Imali su i domaćini par prigoda, međutim Primić je sigurno zaustavljao njihove pokušaje. U posljednjim sekundama prvog poluvremena brza akcija naše momčadi koju, nakon asistencije Gašpara, fenomenalno završava Bruno Guimaraes pogotkom iskosa za smanjenje (2:1)! Bio je ovo službeni debi u 1. HMNL te isto tako prvijenac u dresu Squarea našeg Bruninha!

U nastavak smo ušli odlučnije ali je Alumnus i dalje u prednosti držao vratar Modrušan. Redali su se udarci s obje strane, statistički više prema vratima Modrušana. Tek u 36. minuti Leonardo dos Santos pogađa iza leđa sve do sada sigurnog Modrušana i to – petom s oko 4-5 metara za rezultatski egal (2:2)! Nakon tog pogotka vršimo pritisak u igri s golmanom igračem (Gašpar), a nakon izrađene akcije te dodavanja Cvjetkovića, Leonardo dos Santos izbacuje svog čuvara te vara Modrušana za totalni preokret (2:3) svega 30 sekundi prije kraja!

Rezultat se do kraja više nije mijenjao te je naša momčad stigla do devete prvenstvene pobjede te 29. osvojenog boda. Uspjehom u Zagrebu smo potvrdili drugo mjesto, imamo dva više od Vrgorca uoči 15. kola.. Lider Novo Vrijeme ima 37..

Za Square su večeras igrali Zoran Primić, Alen Turuk i Niko Zrilić (vratari), Hrvoje Cvjetković, Duje Rezo, Maro Đuraš, Damjan Šulić, Marko Kuraja, Blago Gašpar, Matej Perić, Adriano Darrer, Leonardo dos Santos (2) i Bruno Guimaraes (1).

Naša će momčad i dalje ostati u Zagrebu s obzirom da nas u utorak očekuje susret osmine finala Kupa Hrvatske. Za ulazak u četvrtfinale borimo se protiv MNK Jesenje u Krapini (utorak, 12. veljače od 19.30 sati).

U redovnom 15. kolu 1. HMNL dočekujemo AFC Universitas u Gospinom polju (subota, 16. veljače od 19 sati).