Vodili u Osijeku 0:2 sve do 32. minute pa ostali bez svega…

Dubrovački Square proputovao je s jedne strane Hrvatske na drugu te u sklopu 14. kola 1. HMNL gostovao u Osijeku. Iako je Zrinjevac teško osvojiva tvrđava, Dubrovčani je pamte samo po dobrome. Naime, Gospari iz Osijeka nikada nisu otišli pognute glave.

Gosti su vjerovali kako se i ovoga puta mogu vratiti kući s punim plijenom te od samog početka krenuli oštro prema vratima domaćih. Osječka publika ne pamti kada je neka ekipa ovako pritisnula Bijelo-plave na samom startu utakmice, a u prvih pet minuta vidjeli smo nekoliko sjajnih obrana Ivana Mladine.

U sedmoj se minuti Robert Nospak sjurio prema vratima Primića, “prokopao dva tunela”, no neposredno prije završnice situaciju je klizećim startom riješio Denis Hasanović. Domaći su tražili najstrožu kaznu zbog igranja rukom, no sudački par, kojeg su činili Saša Tomić i Boris Stanić, ostao je nijem.

Osječani su uspjeli stabilizirati igru ulaskom Gordana Duvančića, koji je s parketa izbivao zbog ozljede koljena, a tada je i Zoran Primić u nekoliko situacija morao intervenirati. Redom su prijetili Nospak, Horvat te Dakić, no rezultat je u 15. minuti još uvijek bio 0:0.

Prvi pogodak mogli smo vidjeti u 15 minuti i 25 sekundi, nakon akcije iz kornera, a slavilo se na strani gostiju. Dubrovčani su odigrali akciju iz kornera, a na povratnoj je loptu dočekao Adrijan Micevski te snažnim udarcem s desetak metara zabio za 0:1.

Mogao je Micevski i do drugog pogotka u 19. minuti. Nesporazum Osijeka iskoristio je Maro Đuraš te sjajnom loptom uposlio makedonskog reprezentativca, no on iz trka ne uspijeva još jednom zatresti mrežu.

Osijek Kelme krenuo je u lov na izjednačujući pogodak, no do poluvremena im to nije pošlo za nogom.

Marin Smoje očito je u svlačionici ohrabrio svoju ekipu, jer su Osječani u nastavak ušli mnogo agresivnije. Nospak je tri puta zaprijetio Primiću, a vratar Squarea svaki put izašao kao pobjednik. Posebno treba istaknuti paradu iz 22. minute, koju su svi prisutni nagradili gromoglasnim pljeskom.

Nakon dominacije Osijek Kelmea, Square zabija u 26. minuti. Mladina je obranio udarac Micevskog, a odbitak je dočekao Mato Šimunović te poentirao za 0:2.

Osječani su nastavili s napadima, no Zoran Primić bio je posebno raspoložen. Domaći navijači i igrači hvatali su se za glavu, a posebno nakon pokušaja Ćurkovića u 28. minuti.

Kada već nije htjelo iz igre, domaći su naplatili iz prekida. Kuraja je na 12-ak metara zaustavio Bartolucija, a slobodan udarac izvodi Goran Dakić. Dakić špicem probija živi zid te lopta uz samu stativu, pored ovoga puta nemoćnog Primića, ulazi u mrežu. Semafor je pokazivao 32. minutu i rezultat 1:2.

Dakić je u 37. minuti bio blizu novog pogotka iz slobodnjaka, no Primić se vraća na staro i odlično zaustavlja taj pokušaj. Ubrzo i Nospak prijeti, a Primić ovoga puta brani vrhom tenisice.

Minutu kasnije cijeli Zrinjevac bio je na nogama, a mrežu gostiju još je jednom zatresao Goran Dakić. Pljesak se orio dvoranom, a nešto više od dvije minute ostalo je za san o velikom preokretu!

A ono što je uslijedio, još će se dugo prepričavati. Goran Dakić uzima loptu, lažnjakom baca dvojicu na pod te s devet metara pogađa u rašlje za veliki preokret i vodstvo od 3:2!

Mavrovićevi dečki pokušali su do kraja poravnati rezultat, no Osijek je odgovorio fanatičnom obranom i upisao tri jako vrijedna boda! – piše na svijetfutsala.hr u izvještaju utakmice.