Veliki bod iz Zagreba!

Na otvaranju nove sezone 1. HMNL naša je momčad na teškom gostovanju u Zagrebu kod MNK Uspinjača Gimka osvojila veliki bod! Domaćin je tri puta imao vodstvo (1:0, 2:1, i 3:2), međutim naša je momčad pokazala karakter te pogocima Kuraje, Hrkaća i Keka došla do prvog boda ove sezone koji je osvojen u gostima i to bez pet igrača (Primić, Daničić, Gašpar, Pele, Rezo).

Unatoč tome što je naša momčad već u 5. minuti imala dvije stative, a nedugo zatim i zicer Keka, do prvog vodstva na utakmici došli su domaćini. Svega 11 sekundi prije odlaska na odmor, Đuraš je poklonio loptu Renatu Koturoviću koji  matira Turuka za 1:0!

Silni pokušaji iz prvog dijela urodili su plodom u 27. minuti! Nakon polukontre (Šulić – Kuraja) prvi pogodak ove sezone za Square postiže Marko Kuraja! Četiri minute poslije Uspinjača stiže do druge prednosti; najspretniji ispred vrata Turuka bio je Tino Ćirjak (2:1).

U idućem napadu Mirko Hrkać sjurio se preko cijelog igrališta i vratio utakmicu i rezultat u neizvjesnost (2:2)! Nakon našeg izjednačenja Uspinjača stiže i do treće prednosti. Nakon dodavanja Postružina, David Mataja pogađa za 3:2 u 34. minuti.

U 35. minuti čak tri žuta kartona (Kuraja i Mataja) dok je Kristijan Postružin, nakon 14. minute, u 35. minuti zaradio drugi žuti te je morao prijevremeno u svlačionicu. Trener Antun Bačić u posljednjim minutama zaigrao je na sve ili ništa, u igri s igračem vratarom, a to se isplatilo u 39. minuti kada je Cvjetković uposlio Keka koji postiže pogodak za treće izjednačenje (3:3)!

Rezultat se do kraja nije mijenjao te je podjela bodova i najrealniji ishod ovog vrlo zanimljivog i neizvjesnog dvoboja.

Na prvi dojam sam u globalu zadovoljan utakmicom. S obzirom da je prvo kolo ovo je sasvim solidno, ništa manje ni više od toga. Prvo poluvrijeme smo bili bolji, imali smo više od igre, a gubili smo 1-0. Moram priznati da u drugom poluvremenu je bila dosta izjednačena utakmica i da su čak Zagrepčani bili bolji i možda na kraju, jer su tri ptua vodili, mislim da oni mogu više žaliti, ali ja mislim da smo po igri zaslužili minimalno bod, jasan je na kraju utakmice trener Antun Bačić koji je još istaknuo da kad se sve zbroji, da smo bili u gostima te nekompletni kod jedne vrlo dobre momčad da je ovo sasvim zasluženo i solidno s obzirom na otvaranje sezone.

U drugom kolu gostujemo kod Futsal Dinama (petak, 04. listopada od 20 sati) uz izravni televizijski prijenos.