Uspjeli ono što nikome do sada nije!

Malonogometaši Squarea odigrali su fantastičnu utakmicu u okviru osmog kola 1. HMNL protiv aktualnog prvaka Hrvatske, FC Nacional Zagreb! Pred više od 600 gledatelja naši hrabri igrači odigrali su bez pobjednika 2:2!

Nitko do sada nije ni blizu ugrozio zagrebački sastav koji je do sada imao sedam uzastopnih pobjeda uz impresivnu gol razliku 64:7! Istina, Novo Vrijeme je bilo najbliže (1:2), odnosno upisalo je minimalan poraz od preostalih šest momčadi.

Adrijan Micevski izazvao je erupciju oduševljenja na tribinama već nakon jedne minute i 41 sekunde nakon što je matirao vratara Bilića za 1:0! U 3. minuti Nacional je sve vratio na početak, nakon uigrane kombinacije Tihomir Novak pogodio je za 1:1.

Nacional je potom preuzeo inicijativu, a Square je svim silama pokušavao do drugog pogotka iz kontri i polukontri.. Vrijedi istaknuti vratnicu Franka Jelovčića u 8. minuti, potom priliku kapetana Cvjetkovića u 13. minuti kada je Bilić izvrsno reagirao. U 18. minuti Bevanda je izvrsnom visokom loptom uposlio Cvjetkovića na lijevoj strani, koji iz voleja – lijevom nogom, pogađa gredu!

U istoj minuti Nacional je stigao do drugog vodstva, izigrana je zadnja linija Squarea, a zicer priliku ne propušta Luka Perić za 1:2! Gotovo sve je napravio Franko Jelovčić, a Periću nije bilo teško sa oko metar od Primića pogoditi ono što se ‘ne može faliti’.

U samoj završnici prvog dijela, točnije 10 sekundi do kraja, Cvjetković je povukao kontru, izašao sam pred Bilića, međutim vratar Nacionala izvrsno otklanja opasnost, a na odbijanac Đuraš reagira silovitim udarcem kojeg vratar Nacional još jednom zaustavlja!

Redale su se šanse u nastavku, Ivanković i Micevski kod Squarea te Rafael bili su najbliži pogocima, međutim vratari Primić i Bilić bili su na visokoj razini.

Točno 2 minute i 42 sekunde do kraja Square je zaigrao na sve ili ništa, u polju s igračem vratarom, međutim ulog mu se isplatio svega 5 sekundi prije kraja kada je Maro Đuraš pogodio za konačnih 2:2!! U Gospinom polju tada je zagrmilo od erupcije oduševljenja…

Square je, oslabljen, bez Duje Reza i Denisa Hasanovića, zaustavio niz nepobjedivosti zagrebačkog sastava. Uz to, zaustavio je i svoj ‘crni niz’ od tri uzastopna poraza. Hrabri igrači Squarea ovaj bod su prikazanom igrom uistinu i zaslužili!