SLAVLJE U KRAPINI | Osigurali četvrtfinale Kupa!

Nakon prvenstvene pobjede protiv Alumnusa (3:2) u subotu, naša je momčad večeras bila uspješna i u susretu osmine finala Kupa Hrvatske! Pred oko 300-tinjak gledatelja u sportskoj dvorani u Krapini: Jesenje – Square 2:4!

Poveli smo već u 1. minuti nakon kontre preko kapetana Hrvoja Cvjetkovića, a za 2:0 povećao je Blago Gašpar u 10. minuti nakon uigrane akcije iz prekida. Smanjili su potom domaćini tri minute poslije preko Alena Kovačeca za 1:2, no na poluvrijeme se otišlo s prednosti Squarea 3:1 zahvaljujući pogotku Duje Reza u 17. minuti susreta.

U prvoj minuti nastavka penal za domaćina kojeg koristi Josip Cvilko te po drugi put Jesenje stiže na pogodak zaostatka (2:3)! Ponovno na scenu stupa naš kapetan Cvjetković te svojim drugim pogotkom povećava prednost na 4:2! Jesenje je pet minuta prije kraja pokušalo s igračem vratarom, međutim rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao!

Pobjedom u Krapini tako smo ušli u četvrtfinale Kupa te se pridružili Splitu, Vinkovcima, Vrgorcu i Petrinjčici. Preostala tri mjesta popuniti će pobjednici utakmica Olmissum – Novo Vrijeme (srijeda, 13. veljače), Uspinjača – Futsal Dinamo (srijeda, 13. veljače) i Porto Tolero – Alumnus (subota, 16. veljače).

Za Square su večeras igrali Alen Turuk i Niko Zrilić (vratari), Hrvoje Cvjetković (2), Duje Rezo (1), Maro Đuraš, Damjan Šulić, Marko Kuraja, Blago Gašpar (1), Matej Perić, Adriano Darrer, Leonardo dos Santos i Bruno Guimaraes.

U četvrtfinalu se igra također na jednu pobjedu, a protivnici i domaćin utakmice se određuju ždrijebom.

Naša momčad sada se okreće obvezama u prvenstvu.  Već u subotu, 16. veljače u Gospinom polju dočekujemo splitski AFC Universitas. Dvoboj 15. kola igra se s početkom u 19 sati.