POLUFINALE PH | Vrgorac poveo 1-0!

Malonogometaši Vrgorca slavili su u Gospinom polju pred više od tisuću naših vjernih navijača rezultatom 5:2 u prvoj polufinalnoj utakmici prvenstva Hrvatske. U ovom susretu nismo mogli računati na doprinos Damjana Šulića i Ante Daničića, a u 20. minuti crveni karton dobio je Maro Đuraš (kojeg tako neće biti u drugoj utakmici polufinala), a u posljednjim minutama ozlijedio se i kapetan Hrvoje Cvjetković….

Hladan tuš već u 1. minuti kada je Toni Jelavić topovskim udarcem s oko 11-12 metara pogodio za vodstvo Vrgorca (0-1). Svega tri minute poslije, nakon kontre naše momčadi, na semaforu je 1-1! Nakon asistencije Đuraša, Pele pogađa neobranjivo u gornji desni kut vratara Odže. U istoj minuti Zoran Primić nepropisno zaustavlja Sutona, a sudac Vedran Babić bez pogovora pokazuje na udarac sa šest metara! Izvođač je Toni Jelavić koji je po drugi put uspješniji od našeg vratara (1-2)!

Nakon uvodne četiri minute i čak tri pogotka uslijedilo je zatišje bez pogodaka ali ne i bez pravih prilika! U 14. minuti utakmice erupcija oduševljenja u dvorani – Stjepan Rezo povukao je kontru u našoj polovici terena te otišao do kraja te izvrsno pogodio u malu mrežicu za 2-2!! U 19. minuti raspoloženi Toni Jelavić se po treći put upisuje u strijelce; nakon što je uputio dalekometni siloviti udarac s oko 12 metara, Primić efektno brani, no lopta se odbija iza njegovih leđa – 2:3!

Nakon što je sirena označila kraj prvog poluvremena došlo je do naguravanja igrača, a najdeblji kraj izvukao je naš Maro Đuraš koji je zaradio drugi žuti karton! Gosti su u nastavku tako imali igrača više, no izdržali smo silovit gostujući pritisak s igračem manjka. Gosti su prijetili najviše preko Tonija Jelavića no obranama se iskazao Primić.

Redale su se šanse s obje strane, no u prvih deset minuta mreže se nisu tresle, a to smo u najzaslužniji vratari obje momčadi svojim vrhunskim obranama. U 33. minuti gosti odlaze na dva pogotka razlike, a sve zahvaljujući pogotku Valerije Jurića koji je s oko 5-6 metara pogodio ispod Primića za 2-4! Nakon toga pogotka trener Bačić zaigrao je na sve ili ništa – ulogu vratara preuzeo je Hrvoje Cvjetković.

Kao paukova mreža izgledali su napadi naše momčadi oko gostujućih vrata, no Vrgorac se svim snagama branio na čelu s vratarom Odžom. U posljednjim minutama Duško Martinac zaustavlja kapetana Cvjetkovića koji nažalost više nije ulazio u igru zbog ozljede koljena. Vjerujemo da kapetanova ozljeda nije teže naravi.. U posljednjim sekundama Luka Suton pogađa za konačnih 2-5!

Pod vodstvom trenera Antuna Bačića i pomoćnika Mata Cvjetkovića večeras su našu momčad predstavljali Primić, Rezo, Kuraja, Gašpar, Bruninho, Turuk, Pele, Džanković, Cvjetković, Perić, Nebergoj, Đuraš

Polufinalna serija seli u Vrgorac, a utakmica se igra u subotu, 11. svibnja od 19 sati u SD Davor Jović.

Nema predaje, hoćemo i možemo do majstorice!