NOVA DRAMA | Na krilima Pelea i Turuka do treće pobjede!

U petom kolu 1. Hrvatske malonogometne lige naša je momčad stigla do treće pobjede ove sezone. U Gospinom polju pred 300-tinjak navijača slavili smo protiv Splita rezultatom 6-3. Čak četiri pogotka postigao je Leonardo dos Santos, a po jedan su dodali Blago Gašpar i Mirko Hrkać dok je vrhunsku utakmicu večeras imao i vratar Alen Turuk!  S ovim uspjehom stigli smo do 10. osvojenog boda s kojim smo uoči šestog kola preuzeli drugo mjesto u poretku!

Nakon prvenstva idući tjedan nam slijedi utakmica osmine finala Kupa Hrvatske. Za prolaz dalje u Kupu igramo u Šibeniku protiv Crnice (petak, 15. listopada).

PRVO POLUVRIJEME

Prva prava prilika na utakmici bilježi se u 2. minuti kada je Marko Kuraja pokušao solo prodorom, međutim njegov prizemni udarac zaustavlja vratar Čizmić. Pritiskao je Split u prvim minutama ali bez izrazitih prilika. U 4. minuti Peleov udarac zaustavlja Ćorluka, međutim lopta se odbija na drugu stranu gdje Blago Gašpar natrčava te silovito lijevom nogom pogađa za 1-0!

Svega dvije minute poslije na semaforu je 2-0! Uoči pogotka prethodio je neiskorišteni penal kojeg je izborio Cvjetković (Pele izvođač, obrana Čizmić). Brazilac se svega par sekundi poslije iskupio te silovitim udarcem s oko 12 metara pogodio neobranjivo u rašlje za potpuno zasluženo povećanje prednosti!

U 8. minuti Split je stvorio najizgledniju šansu ali Caputov udarac izvrsno brani Turuk! Uslijedila je potom kontra koju je povukao Keko, a završio Kuraja čiji udarac u posljednji trenutak zaustavlja Caputo. U 10. minuti na semaforu je već pet akumuliranih prekršaja u našoj rubrici. Unatoč tome, u 13. minuti dvije velike prilike Squarea; prvo je Keko pokušao iskosa, a potom i siloviti udarac Hrkaća mladi Čizmić otklanja u korner! Minutu poslije najbolje se u gužvi ispred Turuka snašao Luka Perić koji pogađa za smanjenje (2-1)!

U 15. minuti sudac Tomić procijenio je da je Kuraja napravio prekršaj nad Perićem, a što je ujedno šesti akumulirani. Izvođač iz udarca s 10 metara bio je Ćorluka čiji udarac odlazi par metara poviše vrata Turuka! Treba istaknuti da su minimalno tri prekršaja splitski igrači izborili na teatralnost pri čemu najviše čudi kriterij prvog suca. U 17. minuti izjednačeni su i akumulirani prekršaji. Split je u 18. minuti imao izglednu priliku preko Marića, no fenomenalnu obranu upisao je Turuk! U 20. minuti Caputo ruši Kuraju, a što je ujedno šesti akumulirani Splitu. Ulogu izvođača preuzeo je Hrkać, međutim Splita u igri i dalje ostavlja večeras izvrsni vratar Čizmić! Vrlo sadržajnih prvih 20 minuta zaključeno je s potpuno zasluženom prednosti Squarea.

DRUGO POLUVRIJEME

Split je već u 15. sekundi nastavka izglednu priliku; Caputo je pokušao iskosa, no Turuk je pravovremeno istrčao i upisao još jednu odličnu obranu! U 22. minuti kontra Squarea; Cvjetković je uposlio Kuraju, koji se odlučio na udarac (obrana Čizmić) unatoč što je imao slobodne Cvjetkovića i Keka. U 24. minuti prilika Splita preko Ćorluke, međutim Pele je odlično blokirao njegov udarac s oko 5-6 metara, a nedugo zatim u prilici je i Perić iz okreta, no Turuk bilježi novu obranu! U 25. minuti Marić je pokušao prizemnim udarcem, no ovaj put je sreća na našoj strani – stativa!

Pritisak Splita urodio je plodom u 27. minuti kada je Jefferson matirao Turuka za rezultatsko izjednačenje (2-2)! Imao je potom Split još dvije prilike, prvo je udarac Marića zaustavio Turuk, a nedugo zatim kapetan Cvjetković blokira još jedan izgledan udarac s oko 5-6 metara! U 30. minuti Caputo ruši Kuraju, nakon čega mu sudac Tomić dodijeljuje drugi žuti karton! Pravio se obruč oko vrata Splita, a unatoč silnim udarcima brazilskog dvojca, mreža Splita nije se zatresla. Mrežu je sačuvao s druge strane i Turuk nakon što je Jakov Hrstić uputio silovit prizemni udarac s oko 6-7 metara!

U 35. minuti Turuk je još jednom na vrhunskom nivou nakon što je obranio udarac Ćorluke, a nakon odbijanca te udarca Perića, kapetan Cvjetković je odlično reagirao i otklonio opasnost! U istoj minuti solo prodor Džankovića, no s druge strane fantastično brani Čizmić! Nedugo zatim, Konsuo prolazi svog čuvara na desnoj strani, pronalazi Pelea u sredini koji petom matira splitskog vratara za prednost 3-2!

U 37. minuti srušen je Keko na oko 7-8 metara. Hrkać je preuzeo ulogu izvođača, a nakon uigrane kombinacije i dogovora s Kurajom, dodaje do Pelea koji snažno pogađa za 4-2! Split je nakon toga uveo igrača vratara, a Luka Perić već u drugom napadu pogađa za smanjenje 4-3! Tek što je lopta krenula s centra ponovno se ukazao Pele koji neobranjivo pogađa s oko 12 metara za 5-3! U 39. minuti točka na ‘i’ što se tiče pobjednika večerašnje utakmice; Kuraja je odlično uposlio Mirka Hrkaća koji neobranjivo pogađa za 6-3!  U posljednjoj minuti tenzije su na vrhuncu, a najdeblji kraj izvukli su Konsuo i Perić koji su zaradili žute kartone. Rezultat se do kraja nije mijenjao te je naša momčad zajedno s navijačima proslavila treću ovosezonsku pobjedu!

Za Square su večeras igrali Turuk, Cvjetković, Kuraja, Keko, Gašpar, Primić, Džanković, Konsuo, Nebergoj, Pele i Hrkać. Treneru Bačiću nedostajali su Rezo, Micevski, Šulić, Daničić i Đuraš.