KUP | Poraženi u 1/4 finalu od domaćina koji je u polufinalu ‘nastradao’ od kasnijeg osvajača!

Nacional Zagreb osvajač je ovogodišnjeg Kupa Hrvatske čija se završnica održala u Makarskoj od 10.-13. ožujka. Zagrebačke trupe, predvođene Francom Jelovčićem, koji je u finalu postigao tri pogotka, slavile su protiv Split Tommy rezultatom 6:4.

Bio je to okršaj trenutno dvije najbolje futsal momčadi u Hrvatskoj, a epitet najboljih potvrdile su u u njihovom međusobnom dvoboju za titulu osvajača Kupa. U finalnom okršaju Split je vodio čak četiri puta (1:0, 2:1, 3:2, 4:3), međutim igrači Kujtima Morine stalno su se vraćali u susret, a da bi točno 60 sekundi prije kraja zahvaljujući Kristijanu Čujecu stigli do prve prednosti 5:4.

Victor Acosta Garcia pokušao je s igračem vratarom anulirati prednost Zagrepčana, međutim nije uspio u igri s igračem viška. U zadnjim sekundama Jelovčić je svojim trećim pogotkom riješio pitanje pobjednika za konačnih 6:4.

Što se naše momčadi tiče, nismo uspjeli pored agresivnih Makarana. Pred oko 1000 gledatelja naš je četvrtfinalni dvoboj završio s visokom pobjedom makarskog sastava 7:2 (3:2).

Prvo poluvrijeme proteklo je u ranoj dominaciji Makarana koji su već u 5. minuti imali 2:0. Nakon početne prednosti, stvari su se na terenu koliko toliko konsolidirale, ali zahvaljujući nesmotrenosti domaće obrane stiglo smo do 2:2. U samom smiraju prvog dijela, Makarska je dobila priliku iz udarca s 10 metara, a zahvaljujući pogotku Kazazića otišli su na 3:2.

U 8., a potom i 9. minuti nastavka domaćin je otišao na visokih 5:2 nakon čega je trener Cvjetković uveo igrača vratara. Nažalost, to se nije isplatilo te su Makarani do kraja postigli još dva pogotka za, možda ipak previsoku, pobjedu 7:2.

Ja mislim da se dogodio prijelomni trenutak u zadnjim sekundama prvog dijela. Da smo na odmor otišli u egal, tko zna što bi u nastavku bilo.. Slovenac u redovima makarskog sastava, Igor Osredkar, u izjavi nakon utakmice kazao je da je ovo nije bila tako lagana utakmica kako konačan rezultat sugerira.  Nećemo se vraćati na suđenje, međutim osim naše utakmice sudački kriterij na turniru nije bio ujednačen, jasno će Cvjetković koji se osvrnuo na finalni okršaj:

Split, s obzirom na rotaciju, uspio je dovest Nacional u egal, a čak je u 40 minuta bio u prednosti četiri puta. Splićani su ostavili dobar dojam, a ne bi bilo nezasluženo da su oni podigli pokal pobjednika. Ipak, Nacional u smiraju utakmice rješava pitanje pobjednika preko Čujeca i Jelovčića za konačnih 6:4. Čestitam Nacionalu na osvojenom trofeju.

Nacional – Split Tommy 6:4

Nakon poraza u četvrtfinalu Kupa Hrvatske naša se momčad okreće prvenstvu. Već u petak, 17. ožujka u Gospino polje stiže MNK Brod 035. – izravni konkurent za ulazak u doigravanje za prvaka Hrvatske.

Imamo tri domaće utakmice u kojima moramo upisati 9 bodova. Prva na rasporedu je okršaj protiv Broda 035. koji nas je u Slavonskom Brodu svladao 5:2. Utakmica protiv slavonskog prvoligaša biti će odskočna daska mladim snagama za iduću sezonu. U tom dvoboju dati ću priliku onima koji do sada nisu imali šansu pokazati svoje pravo lice. Bez ‘krvavih koljena’ nećemo do pobjede zato već sada, ovim putem pozivam sve navijače u petak na utakmicu te da i dalje vjeruju u moje igrače koji će dati svoj maksimum, riječi su Mata Cvjetkovića.