DINAMO ODNIO SVE | Bačić nakon poraza: ”Ispričavam se navijačima jer možemo i moramo bolje!”

U sedmom kolu doživjeli smo neočekivan i težak poraz od Futsal Dinama 4:3! Zašto težak? Rezultatski ni najmanje već na način na koji se izgubilo sve u posljednjim trenucima utakmice.. Pred više od tisuću gledatelja Zagrepčani su u Gospinom polju upisali treću prvenstvenu pobjedu iako smo sedam minuta prije kraja utakmice imali sve u svojim rukama zahvaljujući prednosti 3:0…

Prikazana igra od početka susreta nije bila dobra iako je semafor već u 5. minuti pokazivao 1:0 u našu korist (Pele). Malobrojni su bili pokušaji naših igrača dok je s druge strane Dinamo kontrolirao utakmicu i prijetio iz svih raspoloživih snaga. Sve što je Dinamo uspio promašiti, odnosno sve ono što je vratar Zoran Primić uspio ukrotiti nama se vratilo u obliku povećanja prednosti. Duje Rezo je u 15. minuti pogodio za 2:0, a upravo se s tim rezultatom otišlo na predah.

I u nastavku Dinamo prikazuje bolju igru te dominira u svim segmentima igre, no isključivo zahvaljujući vrataru Primiću rezultat ostaje nepromijenjen. U 29. minuti gosti su po treći put morali vaditi loptu iz mreže, a na 3:0 je povećao Adrijan Micevski! Gotovo pa nestvarnih 3:0 semafor je pokazivao sve do 33. minute.

Upravo u toj minuti gosti dolaze do 3:2 (Kanjuh, Penava), a u 37. minuti Prgomet pogađa za izjednačenje – 3:3! Da u svakom okršaju protiv Dinama ne može bez trilera dokaz je i ova utakmica pa su tako gosti iskoristili doslovno posljednje sekunde da dođu do – pobjede! U 40. minuti nakon ubačaja Matoševića, Jakov Grcić ostao je sam na drugoj stativi te glavom poentirao za konačnih 4:3!

– Dinamo je zasluženo pobijedio. Nadigrali su nas svih 40 minuta, iako je tokom utakmice rezultat drugačije govorio. Uz sve to, poraz na ovakav način jako boli, ali ovakve utakmice nam pokazuju koliko smo (ne)zreli i (ne)iskusni kao ekipa i očito je da je pred nama još uvijek puno posla. Čestitam mojim igračima jer mislim da su u ovom trenutku dali sve sto su mogli, unatoč tome što to sinoć nije bilo dovoljno ni za bod jasan je trener Bačić koji je potom čestitao protivniku na pobjedi i uputio hvalevrijedne riječi za navijače:

Čestitam na kraju Dinamu i Miću Martiću na dobroj igri i pobjedi, a mi se moramo sto prije okrenuti Uspinjači i učinit sve da na toj utakmici isperemo gorak okus ovog teškog poraza. Za kraj se zahvaljujem navijačima, skidam im kapu na podrsši, ali se i ispričavam jer mi možemo i moramo bolje, zaključio je.

Trener Bačić za ovaj susret nije mogao računati na Antu Daničića i Josipa Nebergoja, a našu su momčad kontra Dinama predstavljali Primić, Turuk, Dos Santos, Džanković, Cvjetković, Rezo, Kuraja, Micevski, Zarač, Konsuo, Darrer, Gašpar i Đuraš.

Unatoč drugom uzastopnom porazu ostali smo u samom vrhu poretka odnosno na drugom mjestu. U osmom kolu očekuje nas još jedna vrlo zahtjevna utakmica jer putujemo u Zagreb kod MNK Uspinjača Gimka.