DAN POSLIJE | Despotović: ”Svjesni smo da smo odigrali ispod svojih mogućnosti i uopće ne sumnjam da ćemo iz ovog izaći još jači”

U 16. kolu 1. HMNL naša je momčad poražena u Zagrebu kod Alumnusa rezultatom 4-3. Uoči i tijekom utakmice dogodio se niz problema; Zoran Primić nije mogao nastupiti zbog zdravstvenih problema, a Maro Đuraš ozlijedio se u 5. minuti. Uz to, Ante Daničić je zaradio izravni crveni karton.

Prije svega čestitke ekipi Alumnusa na zasluženoj pobjedi. Nažalost prva utakmica nakon korone nije za nas završila onako kako smo željeli. Tri boda otišla su momčadi koja je više željela pobjedu. Naša energija nije bila dovoljna za išta više od poraza, rekao je trener Frane Despotović koji potom nastavlja:

Istina je da je poraz u Zagrebu ostavio iza nas nekoliko negativnih posljedica (ozljeda Đuraša u 5. minuti, crveni karton Daničić te i, ali želim istaknuti i pozitivne stvari koje se se dogodile. Unatoč svemu imali smo terensku inicijativu u prvom poluvremenu te smo stvorili priličan broj šansi tokom cijele utakmice, istaknuo bi odličnu reakciju Turuka na golu, važnu i dobro odigranu rolu naših mladića Konsua i Džankovića.  Želimo našim uzdanicama Đurašu i Primiću što brži oporavak. Dat ćemo sve od sebe da isperemo gorak okus poraza u Gospinom polju protiv Vrgorca s mišlju da ipak ono najvažnije dolazi nakon regularnog dijela kada neće biti popravnog. Cijela momčad trenira odlično, dišemo kao jedan i atmosfera je odlična. Svjesni smo da smo odigrali ispod svojih mogućnosti i uopće ne sumnjam da ćemo iz ovog izaći još jači, zaključio je Despotović.

ALUMNUS SESVETE – SQUARE 4:3 (1:0)

Prvi sudac: Vedran Babić
Drugi sudac: Ivan Mujan
Treći sudac: Goran Duvnjak
Četvrti sudac: Mario Budimir
Delegat: Ivan Sović

ALUMNUS SESVETE: Franko Jamičić, Domagoj Durlen, Ivan Matan, Nikola Perković, Ivan Tvrtko Pajalić, Luka Davidović, Ante Matan, Dario Markić, Filip Ukalović, Filip Pezelj, Saša Ledinščak, Ivan Soldo, trener: Jakov Ungarov

SQUARE: Alen Turuk, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Blago Gašpar, Adrijan Micevski, Antonio Konsuo, Josip Nebergoj, Maro Đuraš, Leonardo Dos Santos Pele, Mirko Hrkač, Ante Daničić, trener: Frane Despotović

STRIJELCI: 1:0 Pajalić (6′), 1:1 Džanković (27′), 2:1 Pezelj (28′), 3:1 Pezelj (36′), 4:1 A.Matan (37′), 4:2 Micevski (38′), 4:3 Pele (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus Sesvete 8 (3+5); Square 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Pajalić (24′), Ledinščak (24′), Pezelj (24′), Markić (24′) – ALUMNUS SESVETEL