CRNICA U GOSPINOM POLJU: I Leovski na listi ozljeđenih…

Peh za pehom iz kola u kolo. Naravno, za (visoke) poraze nema velikog pokrića, međutim trenutna situacija što se tiče igračkog kadra je gotovo pa ravna pravoj sportskoj ‘tragediji’.

Nažalost, ni ova utakmica nije mogla proći bez ozljeda. Listu ozlijeđenih, uz Adrijana Micevskog, Andra Zarača i Josipa Nebergoja još je popunio i Igor Leovski koji je zbog ozljede zgloba napustio teren u prvom poluvremenu, a sve uoči utakmice protiv Potpićana koju moramo dobiti…

Crnica je večeras slavila, pred oko 200-tinjak gledatelja u Gospinom polju, rezultatom 6:2 (2:1) te tako upisala prvu gostujuću pobjedu.

Sve je počelo odlično za naše mladiće koji su preko Reza u 5. minuti stigli u prednost 1:0. Nakon toga Square agresivan i ‘juriša’ prema povećanju prednosti. Sjajnu priliku za 2:0 imao je Tikvica, međutim refleksnim pokretom vratar Crnice otklanja opasnost. Sredinom poluvremena Šibenčani preuzimaju laganu inicijativu, međutim bez prave završnice.

U 11. minuti Leovski je zbog ozljede zgloba napustio teren te više nije ulazio u igru. Dvije minute nakon, Crnica stiže do egala, Šamija je bio sam na šest metara te silovito pod gredu ‘zakucao’ za 1:1. Nakon pogotka Šibenčana sijevale su prilike s obje strane, a vrlo dobar u svojim zadacima, u tom periodu, bio je naš Turuk. Ipak, gosti su na poluvrijeme otišli s prednosti 2:1 nakon što je Šamija iskoristio pogrešku našeg posljednjeg igrača.

Nastavak otvaramo s dvije prilike, međutim istaknuo se vratar Mišković. Crnica je koristila sve naše pogreške, a za treći pogodak pobrinuo se Dragan Vuković. Nakon toga trener Bačić uvodi igrača golmana, međutim sve silne prilike (Rezo, Cvjetković, Kuraja..) zaustavljao je šibenski čuvar mreže.

U 29. minuti Pavić je izvrsno uposlio Mijata koji nesmetano pogađa za 1:4. Dvije minute nakon, gosti su skupili pet akumuliranih, priliku iz slobodnog udarca sa oko 6-7 metara, dobio je Cvjetković koji na lijevoj strani dodaje Rezu za 2:4. Nakon toga pogotka pritiskalo se na sve načine, međutim manjak rotacije i snage u završnici utakmice rezultirao je kasnije visokim porazom kojeg su zaključili Šamija u 35. i Vuković u 36. minuti za konačnih 2:6.

Još jedna utakmica u kojoj je krajnji rezultat mogao biti drugačiji uz malo sreće i vise koncentracije. Ova ekipa je mlada i puna potencijala sto jamči svijetlu budućnost našem klubu ali potrebno je vrijeme sazrijevanja i sigurno da je svaka prvoligaška utakmica korak naprijed u tom smislu. Uz sve ozljede s kojima smo ušli u ovu utakmicu teško je bilo očekivati pobjedu ali sam uvjeren da će se ekipa dizati jer kvaliteta postoji, što smo pokazali u utakmicama s početka sezone kad smo bili kompletni, jasan je bio na kraju utakmice Duje Rezo.

1 HMNL, 9. KOLO
SQUARE – CRNICA 2:6 (1:2)

Strijelci: 1:0 Stjepan Rezo 5′, 1:1 Marinko Šamija 12′, 1:2 Marinko Šamija 16′, 1:3 Dragan Vuković 24′, 1:4 Ante Mijat 29′, 2:4 Stjepan Rezo 31′, 2:5 Marinko Šamija 35′, 2:6 Dragan Vuković 36′

SQUARE: Alen Turuk, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Antonio Konsuo, Igor Leovski, Zoran Primić, Borna Tikvica, Haron Džanković, Adriano Darrer, Marko Kuraja, Matej Perić, Maroje Bandur

CRNICA: Robert Mišković, Ante Mijat, Mario Žumberac, Ivan Škugor, Nikola Pavić, Dragan Vuković, Tonči Ljubić, Stjepan Perišić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić