AKTUALNI PRVAK SLAVIO U GOSPINOM POLJU: Još jedan poraz u kojem imamo sve osim sreće..

Aktualni prvak Hrvatske i sudionik Elitne runde UEFA futsal Cupa večeras je slavio u Gospinom polju protiv Squarea rezultatom 6:3 (3:1). Možda rezultat i nije realan s obzirom na prikazanu igru od strane ‘crveno-plavih’, a najviše boli činjenica da je gostima, uz trostrukog strijelca Puertasa, jedan od najboljih igrača bio vratar Vuković.

Bilo je lijepo vidjeti ugodno ispunjene tribine, zalaganje svih igrača, ali ne i one istinske suze na licima naših mladića poslije utakmice…

Već u trećoj minuti šok u Gospinom polju! Matheus Kogikoski prošao je po lijevoj strani te snažno pogodio pod gredu za 1:0!

Uslijedile su potom prilike Squarea, međutim udarce Daničića i Micevskog odlično je zaustavljao vratar Vuković. U 8. minuti Square je stigao do rezultatskog egala iz uigrane kombinacije nakon slobodnog udarca. Ante Daničić uputio je milimetarski preciznu loptu na drugu stativu gdje je sam ostao mladi Haron Džanković kojemu nije bilo teško pogoditi iza leđa Vukovića za 1:1!

U 15. minuti novi pogodak aktualnog prvaka. Juan Jose Puertas na gotovo identičan način probio je lijevu stranu kao i Kogikoski, međutim njegov udarac otišao je na suprotnu stranu s čime je prevario Turuka te uz veliku sreću i pomoć stative doveo svoju momčad u novo vodstvo.

Minutu nakon, dalekometni siloviti udarac Cvjetkovića bio je neuhvatljiv za vratara Vukovića, međutim iako je bio savladan, greda je spasila gostujuću momčad od drugog pogotka. U 17. minuti novi šok u Gospinom polju. Ivan Tvrtko Pajalić prevario je istrčalog Turuka te glavom pospremio loptu za 1:3!

Nakon samo 12 sekundi igre u nastavku eurogol Adrijana Micevskog! Makedonski reprezentativac dočekao je loptu na 12 metara te desnom nogom iz poluvoleja, a uz pomoć grede, matirao Vukovića za erupciju oduševljenja oko 300 gledatelja na tribinama…

U 24. minuti još jednom sreća prati Nacional. Kuraja je iskoristio istrčalog Vukovića, a njegov udarac prvo pogađa lijevu, a potom i desnu stativu!

Mladi vratar Vuković bio je na ‘streljani’, a sve svoje zadaće obavljao je na najvećoj razini. Prijetili su Micevski, Cvjetković, Leovski, međutim zagrebački čuvar mreže odlično je branio njihove udarce s tim da je u više navrata imao i ‘pomoć božice Fortune’.

Square je bio u velikom zamahu za izjednačenjem, a nesretan slučaj dogodio je u 29. minuti kada je Micevski, nakon bezazelnog starta, ostao ležati hvatajući se za lijevu nogu te do kraja utakmice više nije ulazio u igru.Gosti su iskoristili mali prekid, a i hendikep zbog neigranja Micevskog te do 31. minute otišli na visokih 5:2 zahvaljujući Puertasu koji je postigao dva pogotka!

Domaćin je pokušao s igračem vratarom, međutim gosti su još jednom zatresli mrežu Squarea za 2:6! Nastavio je potom Square s igračem više, a do trećeg pogotka stigao je (tek) u 38. minuti kada je Tikvica pogodio za 3:6.

Bio je to konačan rezultat utakmice iz koje su na kraju zasluženo pobjednički zaključili igrači Nacionala kojima je ovo prva ovosezonska pobjeda.

Squarea sada čeka još teži okršaj. U subotu, 11. studenog je gost Futsal Dinama u Zagrebu.

1 HMNL, 5. KOLO
Square Dubrovnik – FC Nacional Zagreb 3:6  (1:3)

SD Gospino polje
Gledatelja: 300
Suci: Andrej Topić (Solin), Vedran Babić (Split)

Strijelci: 0:1 Kogikoski 3′, 1:1 Džanković 8′, 1:2 Puertas 15′, 1:3 Pajalić 17′, 2:3 Micevski 21′, 2:4 Puertas 30′, 2:5 Puertas 31′, 2:6 Da Silva 34′, 3:6 Tikvica 38′

Square – Turuk, Cvjetković, Micevski, Konsuo, Leovski, Falkoni, Tikvica, Džanković, Darrer, Rezo, Kuraja, Zarač, Perić, Daničić

Nacional – Vuković, Cardozo, Da Silva, Puertas, Kogikoski, Pavlić, Mravunac, Matan, Pajalić, Bartoluci, Matković